Haber Yayın Tarihi:

PANKOBİRLİK’te sular durulmuyor

Pankobirlik dba193ea-ee3f-43d0-bf95-acbdc16023e53

Pancar Ekicileri Kooperatifleri Birliği (PANKOBİRLİK), Çorum’un Uğurludağ ilçesinde hayata geçirilmesi planlanan çeltik üretimi projesi hakkında açıklama yaptı.

Pankobirlik Genel Müdürü Taner Taşpınar ile Sosyal-İdari İşler Müdür Vekili Levent Koç imzasıyla yapılan açıklamada, çeltik üretimi projesinin Çorum Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin sorumluğunda bir çalışma olduğu vurgulandı.

Gazetemizin 25 Şubat 2015 tarihli sayısında ‘Pankobirlik’ten çeltik üretimi projesi’ başlıklı haberdeki bazı ifadelere açıklık getiren Pankobirlik yöneticileri, Birlik’in görev ve sorumlulukları hakkında hatırlatmalarda bulundular.

Kamuoyunu aydınlatmak amacıyla yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“S.S.Pancar Ekicileri Kooperatifleri Birliği (PANKOBİRLİK) 1163 sayılı Kooperatifler Kanunu uyarınca ülkemizde faaliyette bulunan 31 adet S.S. Pancar Ekicileri Kooperatifi tarafından kurulmuş kooperatif üst kuruluşudur. Birliğimiz, ortağı olan Pancar Ekicileri Kooperatifleri’nin faaliyetlerinin hukuka uygun olarak yürütülmesinin denetlenmesi ile şeker pancarı tarımının etkin, verimli ve bilimsel olarak sürdürülmesi, pancar ekicisi çiftçi birim kooperatif ortaklarının pancar tanmında ihtiyaç duydukları tarımsal girdilere en uygun koşullarda sahip olmaları yönündeki faaliyetlerini sürdürmekte olup bünyesindeki kooperatifler üzerinde işbirliği ve karşılıklı anlayışın gerektirdiği disiplin ve etkinliğe sahiptir.

Yayımlanan haberde yer alan Kooperatifimizin unvanı S.S. Çorum Pancar Ekicileri Kooperatifi’dir. Sayın İsmail Hakkı Melendiz, bu kooperatifin yönetim kurulu başkanıdır. Bunun yanı sıra Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun yer aldığı fotoğrafın haberle hiçbir şekilde ilgisi bulunmamaktadır.”

Düşünceni söyle, yorum yaz...