Haber Yayın Tarihi:

BEKTAŞ’ın Acı Günü

Acı Gün

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcısı Veysel Bektaş’ın, Ankara’da vefat eden annesi Satı Bektaş’ın cenazesi Çorum’da toprağa verildi.

Tedavi gördüğü Sincan Devlet Hastanesi’nde önceki gün vefat eden Satı Bektaş’ın cenazesi, akşam saatlerinde Çorum’a getirildi.

Yakınlarınca öğle saatlerinde Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi morgundan alınarak Ulucami’ye getirilen Bektaş’ın cenazesi, öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazından sonra Hıdırlık Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Cenazeye, Bektaş’ın ailesi ve yakınlarının yanı sıra Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcıları Mustafa Erol ve Selahattin Menteş, Personel Genel Müdürü Muharrem Ürgüp, Ceza İşleri Genel Müdürü Aytekin Sakarya, Strateji Geliştirme Daire Başkanı Alparslan Azapağası, Ceza İşleri Daire Başkanı Fuat Pembeçiçek, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Genel Sekreteri Bilgin Başaran, bazı HSYK ve Yargıtay üyeleri, çeşitli illerin başsavcıları ile kentteki bazı sendika ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

 

Düşünceni söyle, yorum yaz...