Haber Yayın Tarihi:

Vatan Partisi’nden MHP’ye Taziye

VatanVatan Partisi İl Başkanı Mehmet Patlar ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Ege Üniversitesinde öldürülen Fırat Çakıroğlu için MHP İl Başkanı Bekir Çetin’i ziyaret ederek, taziyede bulundu.

  Vatan Partisi İl Başkanı Mehmet Patlar ve Yönetim Kurulu Üyeleri Ege Üniversitesinde öldürülen Fırat Çakıroğlu  için MHP’ye taziye de bulundu.

Ziyarette açıklamalarda bulunan Vatan Partisi İl Başkanı Mehmet Patlar, Fırat Çakıroğlu’nun ölümünü sağ sol kavgası gibi gösterilmeye çalışıldığını ancak Fırat’ın PKK’lılar tarafın öldürüldüğüne değindi.

Patlar, “Ülkenin birliği dirliğini isteyenler olarak bu konuda biz MHP’yi biz kardeş parti olarak görebiliriz.

Biz de partimizin adını değiştirdik. Türkiye’nin üzerinde oynanan büyük oyunlar var ve sizler de mutlaka bunu görüyorsunuz. Türkiye oynanan oyunlarla bölünmeye çalışılıyor. Türkiye bir çıkmaza sürükleniyor ve bu nedenle Türkiye’de birliktelik kurmak gerekiyor. Bizler vatanseverlerin bir araya gelmesi gerektiğini savunuyoruz yoksa eskisi gibi sağ sol davası yok. Bugün artık vatanseverler ve vatan hainleri var. Bütün vatanseverlerin bir araya gelmesi gerekiyor. Çünkü bakın evlatlarımızı kaybediyoruz. Ülke topraklarını kaybediyoruz. Geçen hafta iki Fırat kaybettik. Birisi Ege üniversitesinde ki Fırat Çakıroğlu kardeşimiz diğeri de Süleyman Şah türbesine düzenlenen operasyonla vatan toprağını kaybettik. Biz bunlar nedeniyle sizlere başsağlığı dilemek için geldik. Sizlerin ve tüm Türkiye’nin başı sağ olsun” şeklinde açıklamalarda bulundu. Kendilerine yapılan ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren MHP İl Başkanı Bekir Çetin ise “Bende şahsım ve partim adına nazik ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyorum. Bu bir sağ ve sol kavgası değildi. Ülküdaşımız, dava arkadaşımız ne yazık ki, ülkemizin en büyük şehirlerinden birinde en büyük üniversitelerinden birinde PKK’lı militanlarca şehit edildi.

Biz yıllardır söylüyoruz bunu. PKK Şehirlerde yapılanıyor. PKK Üniversitelerde yapılanıyor diyoruz. Kürtçü guruplar etkin hale getiriliyor. Devlet idarecileri, üniversite yetkilileri bu konuya müsamaha gösteriyor ve göz yumuyor. Yıllardır söylüyoruz bunu ama uyarılarımız ne yazık ki yetkililer tarafından dikkate alınmadı. Ha keza Fırat kardeşimizin üniversiteye kaç kez verdiği dilekçeleri var can güvenliğim yok diye onların hiç birisi dikkate ve ciddiye alınmadı ve göz göre göre Türk Milleti bir vatan evladını ne yazık ki kendi topraklarında kalleş bir saldırıya kurban verdi. Acımız büyük ve elbette bu katiller hukuk önünde iktidarımız döneminde hesap verecek. Çünkü biz bu iktidar döneminde katillerin hesap vereceğine inanmıyoruz. Ancak bizim hesap soracağımız sadece o bıçağı saplayan hainler değil, o bıçağı saplayacak cesareti onlara verenler de hukuk önünde inşallah en kısa zamanda hesap verecektir. Bugün ülkemizde yaşanan gelişmeler sıradan gelişmeler değil. Bugün ülkemizde Cumhuriyet tarihi boyunca ilk kez toprak kaybettik biz. En kutsalımızı, vatan toprağımızı orada bıraktık. Resmen pılımızı pırtımızı toplayıp kaçtık. Bu Türk milletinin tarihinde olmayan bir şeydir. Türk Milletinin binlerce yıllık tarihinde tek kurşun atmadan vatan toprağının terk edildiğinin bir emsali daha yoktur belki de. Bunu, bu utancı AKP Türk Milletine yaşattı ne yazık ki. Her iktidarın bir sonu var bu iktidarın da sonu geldi. Son çırpınışları oynuyorlar ancak MHP olarak biz bunlara izin vermeyeceğiz. Ülkücüler her zaman olduğu gibi sabrını, metanetini koruyacak. Türk milleti bunlara en güzel cevabı sandıkta verecek ve hukuk düzeni önünde yapılan bütün ihanetlerin bütün kalleşliklerin hesabını hep birlikte soracağız inşallah” şeklinde açıklamalarda bulundu.

 

Düşünceni söyle, yorum yaz...