Haber Yayın Tarihi:

Sağlık Sen’den Basın Açıklaması

c2af499b-2b22-4cb8-9669-cb8bd6309122sağlıksen

Sağlık Sen Çorum Şubesi Başkanı Ahmet Saatçi, 2015 yılının yıpranma payının hayata geçtiği, ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması için mücadele yılı olacağını söyledi.

Sağlık Sen yönetici ve üyeleri, sağlık çalışanlarının yıpranma payı ve ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması hakkında Hitit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde bugün basın açıklaması yaptı.

Sağlık Sen adına basın açıklamasını yapan Şube Başkanı Ahmet Saatçi, Sağlık Sen’in sağlık çalışanlarına yıpranma payı verilmesi, ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması, lisans tamamlama ve kreş konusunda kararlı bir duruş ortaya koyduğunu ve bu yönde mücadelesini sürdürdüğünü bildirdi.

Yıpranma payı konusunda ilgili bakanlık ve kurumlarla çalışmaları sürdüğünü belirten Saatçi, ek ödemelerin emekliliğe yansıtılmamasının sağlık çalışanlarının en önemli sorunlarından biri olduğunu vurgulayarak,  “Ülkemiz sağlık çalışanları, sundukları hizmete göre gelişmiş ülkelerle kıyaslandığında ücret bakımından çok gerilerde kalmaktadır. Bu mağduriyet ek ödeme ve döner sermaye ile eşitlenmeye çalışılmakta, ancak ek ödemelerin emekliliğe yansıtılmaması başka bir mağduriyeti beraberinde getirmektedir. Sağlık çalışanları geleceğe endişe ile bakmaktadır. Emekli maaşları ek ödemesiz maaşa göre belirlenmekte, emekli maaşlarında büyük bir mağduriyet yaşanmaktadır.

Bu sebeple 2015 yılı bizim için; ek ödemelerin emekliliğe yansıtılmasının ve yıpranma payının hayata geçmesinin mücadele yılı olacaktır.” dedi.

Saatçi, lisans tamamlama konusunda önce söz aldık, ardından bu sözün gereği olarak yasanın çıkmasına öncülük ettiklerini, ayrıca sağlık kuruluşlarına kreş açılmasını sağladıklarını hatırlatarak, “Bu başarı, bu zafer Sağlık-Sen’indir.” diye konuştu.

Düşünceni söyle, yorum yaz...