11 Şubat 2015 Haber Yayın Tarihi:

Demokrat Parti İl Başkanı MHP ye geçti

01711c37-eef0-4306-b529-d9a0ae6553073Demokrat Parti İl Başkanı Av. Muhsin Kocasaraç, yazılı bir basın açıklaması yaparak görevinden istifa ettiğini belirtti.

Açıklamasında, MHP’ye kesin dönüş yapma fikrini hayata geçirmek istediğini de belirten Kocasaraç, şunları söyledi; “Bilindiği gibi yaklaşık 15 yıldır Doğru Yol Partisi ve akabinde Demokrat Parti Çorum İl Teşkilatlarında İl Yönetim Kurulu Üyeliği, Belediye Meclis Üyeliği Adaylığı, İl Başkan Yardımcılığı, üç dönem İl Başkanlığı, Çorum Belediye Başkan Adaylığı, DP Üst Delegeliği görevlerinde bulundum. Bu süreçte hiç küçük hesaplar peşinde koşmadım, bildiğim doğru yoldan da ayrılmayarak yoluma beni hiç yalnız bırakmayan demokrat dava arkadaşlarım ile devam ettim.

Bugün gelinen noktada, ülkenin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılar, şehit kanları ile alınmış topraklarımızın bölücü terör örgütü PKK’ya adeta peşkeş çekilircesine teslim edilmesi, gurur duyduğumuz ve yaşama gayemiz olan Türkiye Cumhuriyeti’nin birlik ve bütünlüğüne çözüm süreci adı altında bir dinamit konulması ve Türküm demenin nerede ise potansiyel tehlike gibi gösterilmesi,ülkede adeta tek adamlık sistemi kurularak hak ve özgürlüklerin kısıtlanması, adalete olan güvenin %10’lara düşmesi, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkilaplarından gitgide uzaklaşılarak yeni bir güç oluşturma çabaları, ülkede var olan ama görülmek istemeyen yolsuzluklar, yüce dinimizin ve inançlarımızın pervasızca siyasete alet edilmesi karşısında; bugün gelinen kader kavşağında, karşımızdaki bu ağır sorunun milli birlik ve dayanışma ruhu ile aşılması ve Türkiye’nin dönüşü olmayan bir felakete sürüklenmesinin önüne geçilmesi, hepimizi bekleyen tarihi bir görev ve sorumluluk olarak karşımızda durmaktadır. Bu nedenlerle gerek yönetim kurulu arkadaşlarımız ile gerekse vicdani hesaplaşmalar neticesinde, mensup olduğum ve halen İl Başkanlığı görevini yürüttüğüm Demokrat Parti İl Başkanlığı görevimden ve Demokrat Parti Aktif Üyeliğimden istifa etmiş bulunmaktayım.

Yaptığımız toplantı ve iştişare görüşmeleri sonucu mevcut konumda faydalı olamayacaklarını deklera eden Demokrat Parti Çorum İl Yönetim Kurulu arkadaşlarımız da görevlerinden  istifa etme yönünde karar almışlardır.

Siyasi ikbal peşinde değilim. Ülkemizin bölünmez bütünlüğü noktasında taşıdığım hassasiyetler nedeniyle yabancısı olmadığım, bünyesinde yetiştiğim MHP’ye kesin dönüş yapma fikrimi hayata geçirmek istiyorum. Neden MHP denilir ise unutulmamalıdır ki Türkiye de şu anda var olan partiler arasında hem milliyetçiliği, hem muhafazakarlığı, hem de demokratlığı bünyesinde eriterek, sağlıklı bir sentez yapabilmiş tek parti MHP’dir. Aynı zamanda O, Atatürk ilkeleri ve cumhuriyetinde yılmaz savunucusu konumundadır. Anlayacağınız Türk milletinin bünyesindeki çoğunluğun kendisine kolayca yer bulabileceği yegane parti MHP’dir. Bu sebeplerle tercihimiz MHP çatısı altında önce yüce Türk milletine, Türk Cumhuriyetine ve memleketim Çorum ve Çorum halkına hizmetkâr olmaktır. Türkiye Cumhuriyetinin bölünmez bütünlüğünün tek teminatı Milliyetçi Hareket ve onun temsilcisi MHP’dir. Allah yar ve yardımcımız olsun der saygı ve selamlarımı sunarım.”

Düşünceni söyle, yorum yaz...