10 Şubat 2015 Haber Yayın Tarihi:

‘AK PARTİYE GÜVEN SARSILDI’

AK Parti Ortaköy İl Genel Meclisi Üyesi Mustafa Çelik, Ortaköy İlçe Ziraat Odası’nın, Alaca İlçe Ziraat Odasına bağlanmasına tepki göstererek, bu uygulamanın ilçede devlete ve AK Parti Hükümetine olaAkp 1n güven duygusunu ciddi biçimde sarstığını söyledi.

Ortaköy İlçe Ziraat Odası’nın Alaca’ya bağlanmasıyla ilçe tarımının büyük yara aldığını savunan Mustafa Çelik, “hükümetimizin teşviklerle ülke tarımını güçlendirmeye çalıştığı bu dönemde bu uygulama hükümet politikalarıyla ters düşmüştür” dedi.

USLU’YA ‘ALACA MİLLETVEKİLİ’ BENZETMESİ

Dün gerçekleştirilen İl Genel Meclisi Toplantısında gündem dışı söz alarak Ortaköy Ziraat Odasının Alaca Ziraat Odasına bağlanmasına tepki gösteren AK Parti Ortaköy İl Genel Meclisi Üyesi Mustafa Çelik, AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu’yu kastederek, “bu uygulamada Alaca Milletvekili ve Ziraat Odası Genel Başkanlığının payı var mıdır?” diye sordu.

Uygulamanın tamamen kanunsuz olduğunu ve bu kanunsuz uygulamaya karşı ilçede belde ve köy muhtarları tarafından verilen dilekçelerin dikkate alınmamasının nedenlerini soran Mustafa Çelik, konuşmasında şöyle dedi:

“1800 çiftçisi bulunan Ortaköy Ziraat Odası Başkanlığı, Alaca Ziraat Odası Başkanlığına bağlanmıştır.

Alaca ilçesine herhangi bir ulaşım yoktur. İlçe Ziraat Odasının bir başka ziraat adasına bağlanması kanun ve yönetmeliklere uygun mudur?

Ziraat Odasının hangi gerekçelerle Ortaköy ilçesinden alınarak Alaca İlçe Ziraat Odasına bağlanmıştır?

Bu kanunsuz uygulamanın hayata geçirilmesine karşı belde ve köy muhtarları tarafından verilen dilekçelerin dikkate alınmamasının sebebi nedir?

Uygulamada Alaca milletvekili ve Ziraat Odası Genel Başkanlığının payı var mıdır? Halkımızın ve çiftçimizin düşüncesi bu yöndedir.

Bu uygulama tüm ilçe halkı ve çiftçilerimizi inanılmaz mağdur etmiş ve insanlarımızı devletimize ve dahi hükümetimize güven duygusunu sarsmıştır.

Bu uygulama ile ilçe tarımı büyük yara almış, hükümetimizin teşviklerle ülke tarımını güçlendirmeye çalıştığı bu dönemde bu uygulama hükümet politikalarıyla ters düşmüştür”

‘HUKUKİ SÜREÇ SÖZ KONUSU’

Toplantıya başkanlık eden İl Genel Meclisi 1. Başkan Vekili Ali Sami Odabaş ise Mustafa Çelik’in ‘Alaca Milletvekili’ eleştirisine katılmadığını belirterek, “Çorum’daki tüm milletvekilleri Çorum’un milletvekilleridir” dedi.

Odabaş, Ortaköy İlçe Ziraat Odası’nın hukuki bazı nedenlerden dolayı Alaca Ziraat Odasına bağlandığını belirterek, yaşanan hukuki surecin giderilmesinin ardından Ortaköy İlçe Ziraat Odası’nın yeniden hizmet verebileceğini kaydetti.

Düşünceni söyle, yorum yaz...