25 Nisan 2013 Haber Yayın Tarihi:

Felçli kadın yangında can verdi

yangın

 

Kale Mahallesi Milönü Caddesi 46/2 adresinde meydana gelen yangında evde tek başına kalmakta olan 90 yaşlarındaki felçli kadın feci şekilde can verdi.

Yangında dumanı gören vatandaşlar önce eve girerek yaşlı kadını kurtarmak istedi. İki vatandaş bu konuda çaba sarf ederken yoğun duman ve ateş kurtarma çalışmalarına engel oldu. Bu sırada eve girmek isteyen vatandaşlar çeşitli yerlerinden yaralandı.

Mahalle sakinlerinin durumu İtfaiye ve Emniyet’e haber vermesinden sonra olay yerine gelen ekiplere içeride yaşlı bir kadının yaşadığı bildirildi. Bunun üzerine Emrah Karakaş isimli bir genç ile bir polis memuru yanan daireye girerek kadını kurtarmaya çalıştı.

Yoğun duman ve alevler nedeniyle binaya giremeyen ve patlayan bir cam yüzünden yaralanan iki kişi olay yerinde hazır bekletilen ambulansla Hitit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Soğutma çalışmaları ile birlikte evdeki dumanın boşaltılması sonucunda 90 yaşındaki Hayriye Koçak’ın cesedine yatakta ulaşıldı.

Olayı haber alarak eve gelen ve Belediye’de çalıştığı öğrenilen Mustafa Koçak ise itfaiye ekiplerine ve vatandaşlara annesini sordu. Annesinin hayatını kaybettiğini öğrenen Mustafa Koçak gözyaşlarına boğularak feryat etti.

Durumunun iyi olmaması sebebiyle de sağlık ekipleri tarafından kendisine müdahale de bulunuldu. Söndürme işleminin tamamlanmasından sonra ise yangının nasıl çıktığının öğrenilmesi için görevliler tarafından evde inceleme yapıldı.

Düşünceni söyle, yorum yaz...