Haber Yayın Tarihi:

ÇORUM BARAJI’NDA YÜZLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTURULDU

 

fidan

21-28 Mart tarihleri arasında kutlanan Dünya Ormancılık Günü dolayısıyla Çorum Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Çorum Barajı’nda fidan dikim etkinliği düzenlendi.

Etkinliğe Vali Yardımcısı Hacı Osman Ebiloğlu, Yüzbaşı Ünal Yağmurkaya, Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, Doğayı ve Milli Parkları Koruma Genel Müdürü Ali İçli, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ömer Arslan, Orman İşletme Müdürü Osman Erişen, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Kurnaz, Milli Parklar Şube Müdürü Mahmut Temel, CHP İl Başkanı Cengiz Atlas, AKP İl Kadın Kolları Başkanı Arife Betül Gülgün, TEMA İl Temsilcisi Erkan Çirkin, daire müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda Vali Yardımcısı Ebiloğlu ve Orman İşletme Müdürü Erişen birer konuşma yaptı. Konuşmaların ardından ise Ormancılık Günü nedeniyle düzenlenen resim ve şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri dağıtıldı.

Yarışmada dereceye giren öğrencilerin resim ve şiirlerinin tören alınanda sergilendiği programda Şiir yarışmasında dereceye giren Karşıyaka İlkokulu öğrencisi Ezgi Taşkırdı’ya ödülünü Vali Yardımcısı Ebiloğlu, ikinci Atatürk İlkokulu öğrencisi İsmail Berker’e ödülünü Yüzbaşı Yağmurkaya, üçüncü Ertuğrul Gazi İlkokulu öğrencisi Birsu Mol’a ise ödülünü Belediye Başkan Yardımcısı Candan verdi.

Resim Yarışması’nda dereceye giren TOKİ Şehit Şükrü Özyol İlkokulu öğrencisi M. Samet Oğuz ödülünü Özel İdare Genel Sekreteri Arslan, ikinci Albayrak İlkokulu öğrencisi Buse Naz Çolak’a ödülünü Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kurnaz, üçüncü Ertuğrul Gazi İlkokulu öğrencisi Asım Özkader’e ödülünü ise Orman İşletme Müdürü Erişen verdi.

Ödül töreninin ardından ise çok sayıda fidan protokol üyeleri ve çevre gönüllüleri tarafından toprakla buluşturuldu.  Geniş bir alanda gerçekleştirilen fidan dikiminde öğrencilere fidanların nasıl dikileceği de ilgililer tarafından anlatıldı.

Düşünceni söyle, yorum yaz...