Haber Yayın Tarihi:

BENZİNLİĞİ UĞUR BARLIK SATIN ALDI

benzinlikbenzinlikİnönü Caddesi üzerinde Çepni Mahallesi sınırları içinde bulunan Belediye Akaryakıt İstasyonu’nun satış ihalesi sonunda gerçekleştirildi. Daha önce 3 kez ihaleye çıkarılan ancak talibi çıkmayan 8 bin 398 metrekare alanlı Belediye Akaryakıt İstasyonu’nu Uğur Turizm ve Otelcilik 19 milyon TL’ye satın aldı.

Çorum Belediyesi Akaryakıt İstasyonu dün saat 14.00’de hazırlanan şartnamesi dahilinde üzerindeki akaryakıt ve LPG ikmal istasyonu tesisleri, binalar ve müştemilatı ile birlikte satışa sunuldu. 2886 Sayılı Yasanın 35/a Maddesine istinaden kapalı teklif açık artırma usulü ile düzenlenen ihale Belediye Meclis Üyesi Ekrem Demirten, Meclis Üyeleri Osman Nuri Soyocak, Bedriye Çayır ve komisyon huzurunda gerçekleştirildi.

Bulunduğu ada ve etrafı ile plan bütünlüğünü bozmayacak bir şekilde gerçekleştirilecek imar planı değişikliği ile, turizm, sağlık ve buna benzer amaçlarla kullanılmaya uygun vasıfta bir arsa olarak muhammen bedeli 17 milyon TL, geçici teminatı ise 2 milyon TL olarak açıklanan benzinlik ihalesine Ekmekçioğulları Grup ile Uğur Turizm ve Otelcilik firmaları katıldı.

İhaleye katılmak için gelen Termopet Akaryakıt firması ise son anda zarfını yetiştiremediği için ihaleye giremedi. İhale için şartname alan ancak makbuzu 14.00 yerine 14.01’de komisyona sunan firmanın katılımı komisyon tarafından uygun bulunmadı. İki firmanın belgelerinin kontrol edilmesiyle birlikte ihaleye başlandı. Komisyon Başkanı Ekrem Demirten iki firmanın teklif zarflarını tek tek açarak okudu. Buna göre Ekmekçioğulları Grup 17 milyon 25 bin TL teklif verirken, Uğur Turizm’in teklifi 17 milyon 100 bin TL oldu. Komisyon tarafından artırımların 25 bin TL’den az olmamak üzere yapılması kararı sonrasında ise açık artırmaya geçildi.

İlk teklifi veren Ekmekçioğulları Grup fiyatı 18 milyon TL’ye, Uğur Turizm ise 18 milyon 100 bin TL’ye çıkardı. Ekmekçioğulları Grup 18 milyon 750 bin TL teklif edince, Uğur Turizm de fiyatı 19 milyona çıkardı. Bu fiyatının ardından Ekmekçioğulları Grup ‘hayırlı olsun’ derken ihaleyi Uğur Turizm ve Otelcilik kazanmış oldu. Uğur Turizm, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün de onayından sonra Belediye Benzinliği’nin yerinin yeni sahibi olacak. İhale sonrasında Rüstem Emekçi yerinden kalkarak Uğur Barlık’ın yanına gitti ve tebrik etti.

İhaleyi kazanan ve onay bekleyen Uğur Turizm ve Otelcilik sahibi Uğur Barlık, Çorum’a bugüne kadar bir çok güzel hizmette bulunduklarını belirterek hedeflerinin bu hizmetleri daha da artırmak olduğunu söyledi. Barlık, “Çorum’a hizmetlerimiz devam edecek. Benzinlik alanını nasıl değerlendireceğimiz konusunda üzerinde çalıştığımız birtakım projelerimiz var. Bunlar sonuçlandığında kamuoyu ile paylaşacağız” şeklinde konuştu.

Düşünceni söyle, yorum yaz...