Haber Yayın Tarihi:

KADIN ÇİFTÇİLER KIRAN KIRANA YARIŞTI

kadın çifçiler

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından bu yıl 10’uncusu düzenlenen “Kadın Çiftçiler Yarışıyor” yarışmasında Mecitözü’nün Doğla köyünden Songül Ceylan birinci oldu.

Ticaret Borsası’nda düzenlenen yarışmayı Vali Sabri Başköy’ün eşi Fatma Başköy, Vali Yardımcısı Hacı Osman Ebiloğlu, Defterdar Ahmet Yaşar Özkan, Ticaret Borsası Başkanı Ömer Güney ve Borsa Meclisi Başkanı Bayram Burcu, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Erkan Elfaz Ermiş, Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sayan ve Meclis Başkanı Saadettin Karaslan ile çok sayıda davetli izledi.

Jüri başkanlığını Gıda ve Yem Şube Müdürü Cevdet Akyüz ile üyeliklerini ise Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Erkal Gedikli ve Tarımsal Altyapı ve Arazi Değerlendirme Şube Müdürü Ayhan Temiz’in yaptığı yarışmada Alaca’ya bağlı Alacahöyük beldesinden Sevda Sevgi, Bayat’a bağlı Eskialibey beldesinden Gülkız Şen, Boğazkale’ye bağlı Evci köyünden Canan İncekoca, Dodurga’ya bağlı Esentepe mahallesinden Sıdıta Kısaboy, İskilip’e bağlı Çatkara köyünden Ümmühan Uzun, Kargı’ya bağlı Arık köyünden Ayşe Uzun, Mecitözü’ne bağlı Doğla köyünden Songül Ceylan, Merkeze bağlı Kuşsaray köyünden Seycan Kartal, Osmancık’a bağlı Konaca köyünden İmmihan Babuçcu ve Sungurlu’ya bağlı Cevheri köyünden Döndü Yaldıran yarıştı.

15 sorunun sorulduğu yarışmada Doğla köyünden Songül Ceylan 110 puanla birinci oldu. Kuşsaray’dan Seycan Kartal, Evci’den Canan İncekoca ve Alacahöyük’ten Sevda Sevgi ise 90’ar puan almaları nedeniyle altın soru bölümüne kaldılar. Altın sorularda ise Seycan Kartal ikinci, Canan İncekoca ise üçüncü oldu.

Çeşitli hediyelerin verildiği yarışma sonucunda birinci olan Songül Ceylan, 8 Mayıs’ta Bilecik’te yapılacak olan bölge finalinde ilimizi temsil edecek.

 

Düşünceni söyle, yorum yaz...