15 Mart 2013 Haber Yayın Tarihi:

Sağlıkçılar Atanın Huzurunda

sağlık

14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında Atatürk Anıtı’nda bir tören düzenlendi. Sağlık İl Müdürü Dr. İsmail Yücel, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Turgay Happani, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Tuncer Kılınç, Tabip Odası Başkanı Dr. Ali Yılmaz, Çorum Özel Hastane Başhekimi Dr. Ramazan Tümtürk ve sağlık çalışanlarının hazır bulunduğu törende sırası ile Sağlık Müdürlüğü, Tabip Odası ve Özel Hastane’nin çelenkleri Atatürk Anıtı’na konuldu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Sağlık Müdürü İsmail Yücel kısa bir konuşma yaptı. Sağlıklı bir dünyada yaşamanın ulaşılabilir ve kaliteli bir sağlık hizmeti almanın bütün insanlığın özlemi olduğunu ifade eden Yücel, “Bakanlığımızın öncelikli hedefi olan çağdaş sağlık hizmeti anlayışı, insanımıza ulaşılabilir ve kaliteli sağlık hizmeti sunmanın yanında sağlığı korumaya ve geliştirmeye yönelik çalışmaları da kapsamaktadır.

‘Beni Türk hekimlerine emanet ediniz’ sözüyle Büyük Önder Atatürk’ün güven ve takdirini kazanmış değerli hekimlerimizi ve her düzeydeki sağlık çalışanlarının; yaşama hakkının korunmasında gösterdiği titiz ve insan üstü gayretleri, her türlü övgünün üzerindedir.

İnsanı yaşatmayı ve insanın acısını azaltmayı, insanlığa daha nitelikli bir yaşam sunmayı amaç edinen, bu kutsal saygın ve onurlu mesleği büyük özveri ile yerine getiren hekimlerimizin ve tüm sağlık çalışanlarımızın insan yaşamına saygıyı ifade eden 14 Mart Tıp Bayramını kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum” dedi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...