Haber Yayın Tarihi:

Memurlar maaşlarını alamadılar

ATM2

Çorum’da  ATM’lerden  maaşlarını çekmeye giden Sağlık, Adli personel ve Emniyet mensupları şok oldular.

Dün saat 08.30 itibariyle Atm lere maaş çekmeye giden Sağlık Bakanlığı, İçişler Bakanlığı ve Adalet Bakanlığına bağlı personeller maaşlarının yatmadığını görünce neye uğradıklarını şaşırdılar. Çorum’da bulan yaklaşık 5 binin üzerinde çalışana ilk açıklamayı çalıştıkları iş yerlerinin yetkilileri anonsla yaptı.

Çorum Adliyesinde Saat 10.00 sıralarında yapılan ‘ Merkez Bankasında yaşanan teknik bir arıza nedeniyle maaşlarınız hesabınıza yatırılamamıştır. Personellerimizin dikkatine’ şeklinde duyuruldu. Maaş kartlarından otomatik ödeme emri veren binlerce memur ise uğrayacakları zararın telafisini n kimler tarafından karşılayacağını merak ettiklerini söylediler.

‘Şu ana kadar böyle bir sorunun yaşanmadığını dile getiren memurlar şunları söyle.  Yıllardır yaşanmayan bu olay yüzünden çok ciddi mağdur olduk. İş yerlerinden yapılan anonslu açıklamalar ise tatmin edici değil. Suriye’yemi yollandı maaşlarımız. Böyle bir arıza olmaz. Binlerce çalışanın vebalinde kaldılar. Kendi maaşlarını her istediği zaman çeken siyasiler bu olaya neden duyarsız kaldılar’

Düşünceni söyle, yorum yaz...