Haber Yayın Tarihi:

“ÇORUM SAĞDUYU GÖSTERDİ”

HDK

Türk Büro-Sen’in ziyaretinde konuşan Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan, HDK ve BDP’li milletvekillerinin önceki gün Çorum’a geldiğini belirterek, “Çorum’daki kardeşlerimize sağduyularından dolayı teşekkür ediyorum. Birilerinin beklediği gibi bir karışıklık ve aksilik olmadan tamamen demokratik kurallar çerçevesinde BDP milletvekilleri Çorum’da toplantısı yaptı. Çorum’un huzurunu hiç kimse bozamaz. İktidarıyla muhalefetiyle güzel bir uyum sağladık. Bu birlikteliğimiz daha güzel bir Çorum için devam edecek” dedi.

 

Türk Büro-Sen Şube Başkanı Sami Çam ve Yönetim Kurulu üyeleri, AK Parti İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan’ı makamında ziyaret etti. İçişleri, Emniyet, Adliye ve Maliye’de çalışan memurların fazla mesai ücretinin kaldırıldığını ifade ederek, “668 sayılı kanun ile kamu çalışanlarının mesai ücretleri kaldırıldı. Bununla ilgili gerek iktidar gerekse de muhalefet partilerinden destek istiyoruz” dedi.

Ak Parti İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan ise sivil toplum örgütleri ile olan diyalogu önemsediklerini ifade ederek, Çorum’un renklerinin demokrasinin zenginliği olduğunu söyledi.

666 sayılı kanunla maliye, içişlerinde çalışan, sosyal güvenlik kurumunda çalışan, adliyede çalışan memurlarla ilgili mesai ücretlerinin kaldırıldığını kaydeden Ceylan, kendilerine sunulan dosyayı önümüzdeki ay düzenlenen il başkanlarıtoplantısında Başbakan Erdoğan’a sunacaklarını söyledi.

Çorum’da hiçbir renge bakmadan herkese hizmet vermeyi ilke edindiklerini vurgulayan Ceylan, “Gerek STK’lar, gerekse de siyasi partiler demokrasinin bir zenginliğidir. Parti olarak bizden aracı olmamızın istendiği tüm konularda ilgili mercilere başvurduk” dedi.

Sivil toplum örgütleri ile diyalogu önemsediklerini vurgulayan Ceylan, “Ortak paydada buluşmak istiyoruz. Ortak akıl ile Çorum’da hareket etmek istiyoruz. Diyalogla çözülmeyecek bir şey yoktur” şeklinde konuştu.

Konuşmasının devamında Pazar günü BDP’li milletvekillerinin ziyaretiyle ilgili görüşlerini açıklayan Ceylan, “BDP’li milletvekilleri Çorum’u ziyaret ettiler. Çorum Valisi ile görüştüler. Ardından toplantı yaptılar. Çorum’daki kardeşlerimizi sağduyularından dolayı teşekkür ediyorum. Birilerinin beklediği gibi bir karışıklık, aksilik olmadan BDP milletvekilleri Çorum programını tamamladı. Halkımıza, milletimize, kardeşlerimize sağduyudan dolayı da teşekkür ediyoruz. Çorum artık huzurlu ve ileriye daha umutlu bakıyor. İktidarıyla muhalefetiyle Çorum’da güzel bir uyum sağladık. Bu uyumu kimsenin bozmasına izin vermeyeceğiz” dedi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...