Haber Yayın Tarihi:

Kızılırmak Kaybolan Kadını İade Etti

cesetKargı ilçesi Karaköy yakınlarında önceki gün yola düşen kaya parçalarına çarptıktan sonra Kızılırmak’a uçan kamyonetteki kayıp kadının cesedi Maksutlu köyü yakınlarında bulundu.
İstanbul’dan Samsun’a elektronik eşya taşıyan Şerafettin Çakmak (54) idaresindeki 54 K 3055 plakalı kamyonet, gece yola düşen taşlara çarptıktan sonra takla atmıştı. Karşı şeride geçen kamyonet, bariyerleri aştıktan sonra Kızılırmak’a uçmuş, kamyonet sürücüsü Şerafettin Çakmak kırılan camdan dışarı çıkarak kurtulurken, kamyonette bulunan yengesi Ayşe Çakmak (62) akıntıya kapılarak kaybolmuştu. Kazanın ardından yapılan çalışmalar sonunda ırmağa düşen kamyonet bulunurken, talihsiz kadına ulaşılamamıştı.
Kaza sonrası Kızılırmak’ta kaybolan kadının cesedini bulan Kargı’nın Dere köyü nüfusuna kayıtlı Şaban Kol (59) balık avlamaya gittiği sırada iki gün önce ırmakta bir cisim gördüğünü ve bunun bir bez parçası olduğunu sanarak önemsemediğini söyledi. Maksutlu köyü yakınlarında sürekli aynı yere balık avlamaya giden Kol, iki gün sonrası aynı görüntüyle karşılaştığında şüphelenerek dürbünle cisme baktığını ve bunun bir ceset olduğunu gördükten sonra güvenlik güçlerine haber verdiğini söyledi.
Cumhuriyet savcısının olay yerinde yaptığı incelemelerin ardından, Ayşe Çakmak’ın cesedi otopsi yapılmak üzere Kargı Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Hastanede yapılan otopsinin ardından ileri otopsi bilgileri için Çakmak’ın cesedi yakınlarına teslim edilerek Ankara Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...