Haber Yayın Tarihi:

“UYUMUYORUZ, PATRİOTLARI KARŞI AYAKTAYIZ”

TKP, Türkiye’ye yerleştirilecek patriotları ve yabancı askerleri protesto etti. Bir haftadır yapılan eylem çağrısının ardından 19 Ocak cumartesi günü Kültür Sitesi önünde toplanan TKP’liler Saat Kulesi’ne yürüdü ve burada bir basın açıklaması gerçekleştirildi.
TKP Çorum İl örgütü adına açıklamayı okuyan Ahmet Dinçel, “Türkiye, hükümet tarafından dallanıp budaklanması kaçınılmaz bir savaş ortamına sokulmuş bulunuyor. Patriot füzelerinin yerleştirilmesi gerekçesiyle ülkemize NATO ülkelerinin askerleri gelmektedir. Bu asker girişi hukuksuzdur ve AKP hükümeti açıkça Anayasa suçu işlemektedir” dedi.
Malatya Kürecik’teki radarlarla patriotların bir sistem oluşturduğunu ve en azından İsrail karşısında İran’ı savunmasız bırakmak için kullanılabileceğini savunan TKP sözcüsü, Ahmet Dinçel “Ülkemiz bölgesel bir savaşın hem kışkırtıcısı hem de alanı durumuna itilmektedir” diye konuştu ve sorumlu olarak AKP hükümetini gösterdi. Dinçel, Hükümetin NATO ile birlikte hareket ederek ülkedeki emperyalist askeri varlığı arttırma çabası içinde olduğunu belirtti.
Bu bağlamda NATO’ya karşı çıkmak bir yurtseverlik görevidir diyen Dinçel, “Türkiye, bir an önce NATO’dan çıkmalıdır” şeklinde konuştu.
Dinçel, konuşmasının son bölümünde 10 Ocak’tan beri Ankara’da patriotları karşı sessiz nöbet eylemi yapan partililerine selam yolladı.

Düşünceni söyle, yorum yaz...