Haber Yayın Tarihi:

HYP, MECİTÖZÜ’NDE TEŞKİLATLANDI

Çok sayıda ilçe ve beldede teşkilatlanmasını tamamlayan ve kongre sürecine giren Halkın Yükselişi Partisi (HYP) Mecitözü’nde de İlçe Teşkilatını kurdu.

HYP İl Başkanı Ali Karabacak’tan edindiğimiz bilgilere göre Mecitözü’nde İlçe Teşkilatı oluşturulurken, Mecitözü HYP İlçe Başkanlığı’na Halil Yücel getirildi. Yönetim Kurulu ise şu isimlerde oluştu: “Habib Köksal, Levent Özdemir, İlyas Özer, Ali Akkaş, İsmail Altay, Sami Erkılıç, Satılmış Erkul, Yavuz Yüksel, Ahmet Aydın, Ahmet Kılıçarslan, Ali Özdemir, Bekir Yücel, Hakkı Atar, Hüseyin Argün, İbrahim Özatak, Mustafa Sümbül, Mustafa Ediz ve Yılmaz Öz.”

HYP İl Başkanı Ali Karabacak, ilk olarak Merkez İlçe Kongresi’nin 27 Ocak Pazar günü Athena Otel’de yapılacağını belirterek, ardından ilçelerde de kongre sürecini başlatacaklarını ifade etti. HYP olarak halkın partisi olacaklarının altını çizen Karabacak, “Halkın iktidarını kurmaya geliyoruz. Halkımızın sorunlarıyla, dertleriyle, problemleriyle bütünleşeceğiz. Biz hiçbir siyasi parti farkı gözetmeden, demokrasiye inanan, inançlara saygılı, laikliğe inanan, emeğin hakkını koruyan, üretimin önünü açan, cinsiyet farkı ve din farkı, kültür farkı, mezhep farkı gözetmeyen bütün yurttaşlarımızla el ele, kol kola ve omuz omuza olmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Düşünceni söyle, yorum yaz...