Haber Yayın Tarihi:

AVUKATI BÜROSUNDA VURDULAR


Avukat Mahmut Hikmet Keleş, bürosunda silahlı bir kişinin saldırısına uğradı. Bacağından yaralanan Keleş hastaneye kaldırıldı.
Çorum’da bir avukat bürosuna gelen Trabzon nüfusuna kayıtlı Gökhan öztürk isimli kişi tarafından silahlı saldırı düzenlendi.
Olay, Üçdutlar Mahallesi 6. Sokak’ta bulunan Fırat apartmanında meydana geldi. İddiaya göre, sabah adliyede duruşmalara katılan Avukat Mahmut Hikmet Keleş, öğle arasında bürosuna geldi. Bazı meslektaşları ile oturduğu sırada büroya gelen kimliği belirsiz bir kişi sekretere Avukat Hikmet Keleş ile görüşmek istediğini söyledi. Şahıs Avukat Keleş.’in çıkmasının ardından aniden belinden çıkardığı tabanca ile ateş etmeye başladı. Bunun üzerine avukat M.H.K. da silahını çekti. Seken kurşunlarından birinin ayağına isabet etmesi sonucu avukat Hikmet Keleş yaralanırken, saldırgan ise kaçarak kayıplara karıştı.
Silah seslerinin üzerine büyük bir paniğin yaşandığı bölgeye çok sayıda resmi ve sivil polis ekibi sevk edildi. İlk müdahalesi olay yerinde yapılan Avukat Keleş, daha sonra ambulansla Hitit Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilerek tedavi altına alındı. Polis ekipleri avukat Hikmet Keleş’in ifadesi doğrultusunda saldırıyı gerçekleştiren şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı.
Olayla ilgili soruşturma sürüyor

Düşünceni söyle, yorum yaz...