Haber Yayın Tarihi:

Sağlıkta tarihi açılış


Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde kurulan Kardiyovasküler Cerrahi (KVC) Merkezi, Anjiyo ve Yoğun Bakım Üniteleri önceki gün törenle hizmete açıldı.
Törene Vali Sabri Başköy, TBMM İdare Amiri ve AK Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu, AK Parti Çorum Milletvekilleri Cahit Bağcı ve Murat Yıldırım, Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Emniyet Müdürü Halil İbrahim Doğan, AK Parti İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Köse, Çorum Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Turgay Happani, Hitit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Op. Dr. Musa Zorlu, Çorum Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Genel Yayın Yönetmenimiz Şevket Erzen, bazı ilçe ve belde belediye başkanları, daire müdürleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açış konuşmasını Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Turgay Happani yaptı.
Törende sırasıyla kürsüye gelen Agah Kafkas, Murat Yıldırım, Cahit Bağcı ve Salim Uslu ile Vali Sabri Başköy de birer konuşma yaptılar.
Karakeçili Camii Emekli İmam Hatibi Fikrettin Çıplak’ın yaptığı duanın ardından açılış kurdelesini birlikte kesen protokol mensupları daha sonra Kardiyovasküler Cerrahi Merkezi, Anjiyo ve Yoğun Bakım Ünitelerini gezdiler. Açılış töreni kokteyl ile sona erdi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...