Haber Yayın Tarihi:

‘Doğal gaz yok, üşüyoruz’

CHP İl Başkanı Cengiz Atlas ve Merkez İlçe Başkanı Saim Topgül ile bazı parti yöneticileri dün TOKİ altgelir grubu evlerini ziyaret ederek vatandaşların problemlerini dinlediler.
Engelli ve muhtaç ailelere tahsis edilen CY-5 Bloğu önünde toplanan vatandaşlar, yaşadıkları sorunları dile getirerek CHP’liler’den destek istediler.
“Apartmanımıza doğalgaz verilmediği için üşüyoruz” diyen vatandaşlar, yaşadıkları mağduriyete dikkat çekerek ailecek hastalandıklarını kaydettiler.
Elektrikli ısıtıcılarla ısınmaya çalıştıklarını belirten vatandaşlar, tehdit aldıklarını iddia ettikleri site yönetiminden de şikayetçi olduklarını ifade ettiler.

‘KONUT DEĞİL, CEZAEVİ YAPMIŞLAR’

Dertli vatandaşları dinleyen CHP İl Başkanı Cengiz Atlas, “Elimizden geleni yapacağız ve sesinizi yetkililere duyuracağız” dedi.
TOKİ sakinlerinin, bedelini ödedikleri halde hizmet alamamasının büyük eksiklik olduğunu belirten Cengiz Atlas, site yönetimini külhanbeyi olmakla suçladı.
Alt gelir grubu konutlarında oturan insanların ihtiyaç sahibi ve engelli bireylerden oluştuğunu anlatan Atlas, yaşanan sorunların çözümünde TOKİ yöneticilerine büyük sorumluluk düştüğünü kaydetti.
TOKİ konutlarının mevcut haliyle adeta açık cezaevini andırdığını vurgulayan Atlas, “Burası dağ başı değil. Vatandaş bedelini ödüyorsa, hizmet alması en doğal hakkı. Haklı olduğu her konuda TOKİ sakinlerinin yanındayız” diye konuştu.

Düşünceni söyle, yorum yaz...