Haber Yayın Tarihi:

SICAK YUVA AĞLATTI


Çorum’un Kargı ilçesinde hayata geçirilen “Evde Bir Ses Olsun” projesi kapsamında sıcak bir yuvaya kavuşarak ev sahibi olan yaşlı kadın gözyaşlarına hakim olamadı.

Çorum’un Kargı ilçesinde hayata geçirilen “Evde Bir Ses Olsun” projesi kapsamında sıcak bir yuvaya kavuşarak ev sahibi olan yaşlı kadın gözyaşlarına hakim olamadı.
Kargı kaymakamlığı, Kargı Belediyesi ve Akasya Çevre ve Eğitim Derneği tarafından hayata geçirilen “Evde Bir Ses Olsun” çerçevesinde ilçeye bağlı Saraçlar köyünde tek başına zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren İftar Uysal’a (78) ev yaptırıldı.
65 yaş üstü insanların moral, motivasyon ve yaşama sevincini arttırmak aynı zamanda ihtiyacı olanların ihtiyaçlarının karşılandığı proje kapsamında gönüllülerin yaptığı köy ziyaretleri kapsamında İftar Uysal’ın maddi durumunun iyi olmadığı tespit edildi.
Saraçlar Köyünde elektriği ve suyu olmayan samanlıktan çevirme evde tek başına yaşayan İftar nineye ev yapılması için çalışma başlatıldı. İlk olarak evin yapılacağı arsayı tahsis eden yetkililer hayırseverlerinde desteğiyle kısa sürede İftar ninenin evini tamamlanarak eşyalarıyla birlikte hazır hale getirildi.
Geçtiğimiz günlerde Saraçlar köyüne giden Kargı Kaymakamı Selçuk Haskırış, proje koordinatörü Kazım Karabıyık’la birlikte İftar teyzeye evinin anahtarını
teslim ettiler.
Yeni evini gezerken gözyaşlarına hakim olamayan yaşlı kadın, “Siz beni bu dağ başında villa sahibi yaptınız Allah’ta sizleri cennetinde köşk sahibi yapsın” diye teşekkürlerini dile getirdi.
Kargı Kaymakamı Selçuk Haskırış, hitap ettiği kesim itibariyle projenin önemine değinerek, proje kapsamında 10. evi teslim ettiklerini söyledi. Haskırış, “Evde Bir Ses Olsun Projesini” hayata geçiren, eski Kargı Kaymakamı Tolga Kamil Ersöz ile projeye destek veren belediye ve sivil toplum kuruluşlarına teşekkür etti.
Proje Koordinatörü Kazım Karabıyık da, bu gibi sosyal sorumluluk projelerinin ülkenin her yerinde uygulanması gerektiğini sözlerine ekledi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...