Haber Yayın Tarihi:

Beldeler kapansa da hizmet sürecek


AK Parti İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan, yeni kabul edilen büyükşehir yasası kapsamında, Çorum’da 22 beldenin kapanarak, mahalle statüsünde olacağını, kapanan hiçbir beldede hizmet kaybı yaşanmayacağını söyledi.

Muhtarlar Derneği’nin bugünkü ziyaretinde konuya ilişkin açıklamalarda bulunan AK Parti İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan, Düvenci ve Aşdağul Beldeleri haricinde kalan 22 beldenin kapanacağını aktardığı konuşmasında, bu beldelerin 5 yıl süreyle tüm ödeneklerinin tahsisli olarak Özel İdare’ye geleceğini, Özel İdare tarafından bu harcama ve hizmetlerin eskisinden daha rantabl bir şekilde devam edeceğini aktardı.

“Eskiden bir köye 500 metre asfalt dökmek için bile Ankara’dan onay beklenirdi. Bu süreçte Valisinden tüm siyaset ve bürokratlarına kadar herkes seferber olur hizmet almaya çalışırdı. AK Parti ile birlikte bu anlayış değişti ve hizmetlerin yerinden organize edilmesinin önü açıldı.” diyen Ceylan, beldelerin kapanma gerekçelerinin yükten kurtulmak anlamı taşımadığını, bilakis yapılamayan hizmetlerin daha hızlı ev daha çok bir şekilde hayata taşınması amacını taşıdığını bildirdi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...