Haber Yayın Tarihi:

ŞEHİT ASTSUBAY BOSTANCI’YI BİNLER UĞURLADI


Hakkari’nin Şemdinli ilçesindeki Sılo Yaylası (Gepişti) kırsalında güvenlik güçleri ile PKK’lılar arasında çıkan çatışmada şehit düşen Astsubay Üstçavuş Mehmet Bostancı memleketi Çorum’un Bayat ilçesinde toprağa verildi.
Van’daki askeri törenin ardından askeri uçakla Merzifon’a gönderilen şehit Ast. Üçvş. Bostancı’nın naaşı buradan karayolu ile Bayat ilçesine getirildi. Şehit Astsubay’ın Yozgat’ta bulunan eşi İhsaniye Bostancı ve 3.5 yaşındaki oğlu Çağan da sabah saatlerinde ilçeye geldi. Baba ocağında son kez helallik alındıktan sonra şehit Bostancı’nın cenazesi askeri törenin yapılacağı Cumhuriyet meydanına götürüldü. Cenazenin meydana götürülüşü sırasında binlerce kişi attıkları sloganlarla terör örgütü PKK’ya lanetler yağdırdı. Öte yandan ilçedeki tüm sokak ve evlerde teröre tepki olarak Türk bayrakları ile donatıldı.
Cenaze törenine Çorum Valisi Sabri Başköy, Yozgat Valisi Abdulkadir Yarıcı, AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, AK Parti Çorum Milletvekili Murat Yıldırım, CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, Tokat Jandarma Bölge KomutanıTuğgeneral Ali Özkara, Garnizon Komutanı J.Kd. Alb. Hakan Saraç, Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer, Tapu Kadastro Genel Müdürü Davut Güney, AK Partiİl Başkanı Ahmet Sami Ceylan, CHP İl Başkanı Cengiz Atlas, MHP İl Başkanı Ercan Daşdan, İlçe Kaymakamı Hakan Şeker ve binlerce vatandaş katıldı.
Şehit ailesi metanetini korudu
Bu sırada kendileri için ayrılan alanda bekleyen şehidin annesi Hacer ve babası Sadık Bostancı, eşi 30 yaşındaki İhsaniye Bostancı, ablaları 48 yaşındaki Satı Köken, 44 yaşındaki Ayşe Kabakçı, 42 yaşındaki Dudu Kılıç ile ağabeyi 46 yaşındaki Ahmet Bostancı, metanetlerini korudu. 2 yıldır Hakkari’de görev yapan ve 6 ay sonra Doğu görevi sona ermesi gereken şehidin 3 yaşındaki oğlu Çağan Bostancıda yakınları tarafından babasının tabutunun yanına getirildi. Olanlardan habersiz babasının tabutuna bakan şehit oğlu, daha sonra annesinin kucağına gitti.
Pankartlımesaj
İlçede bir eve asılan pankart dikkat çekti. Pankartta yazılan “Şehitler ölmez, vatan bölünmez. Bu vatana canımız feda. Şunu bilsinler ki Mehmetçik bitmeyecek. Saygıdeğer paşalar ne olur buna bulun bir çare. Daha fazla analar bacılar ağlamasın. Saygı değer büyüklerim yok mu bu hainliğin bir çözümü? Bu güzelim vatan bölünmez” yazısı ile terörün bir an önce bitirilmesi mesajı verildi.
Anne-oğulun diyaloğu yürekleri dağladı
Cenaze töreni sırasında minik Çağan’ın sözleri törene katılanları ağlattı. Babasının tabutuna bakan Çağan, “Anne, babam” nerede diye sordu. Bunun üzerine şehidin eşi İhsaniye Bostancı, “Bak oğlum baban orada” dedi. “Babamı göremiyorum anne” deyince anne Bostancı, “Bak oğlum orada” diye karşılık verdi.
Anne-oğlun bu diyaloguna şahit olan AK Parti Çorum İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan, gözyaşlarını tutamadı.
PKK’ya lanet yağan cenaze töreninin ardından şehit Astsubay Bostancı’nın cenazesi ilçe mezarlığında toprağa verildi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...