Haber Yayın Tarihi:

Emniyet çalışanları da sendikalara üye olmalı


Memur Sen İl Temsilcisi ve Sağlık Sen İl Başkanı Ahmet Saatçi, bağlı sendikaların başkanları ile İl Emniyet Müdürü Halil İbrahim Doğan’ı ziyaret etti.
Ziyarette konuşan Ahmet Saatçi, emniyet mensuplarının verdikleri hizmetin tamamen vatandaşların güven ve huzuru için yapıldığını belirterek, “Bazı kurum ve mesleklerin özünde özveri ve fedakarlık vardır. Bu mesleklerde (eğitim, sağlık, emniyet) görev yapan arkadaşlarımızın verdikleri hizmetlerin karşılığını sadece maddi olarak verebilmek kolay değildir” dedi.
Memur Sen olarak ülke sevdalısı olduklarını kaydeden Saatçi, “Ülkemize, milletimize hizmet eden, verdikleri hizmetlerde özveri ve fedakarlığı ön planda tutan, herkese teşekkür ediyor, minnetlerimizi ifade ediyoruz. Memur Sen olarak ülkemizi ve milletimizi karşılıksız seviyoruz. Sendikacılığı ülkemizin huzur ve güvenini kaçırmayacak, masum insanları sıkıntıya sokmayacak ilkeyle yapmaya çalışıyoruz. Çalışanlarımızın haklarını aramak, kazanım sağlamak için mücadele ederken ülke sevdamızı göz ardı etmiyoruz. Kamu çalışanlarının hakkını almak için mücadele verirken, vatandaşlarımızı sıkıntıya sokmadan yetkili olan kişilerle muhatap olarak, eylemlerimizle kamuoyu oluşturarak kazanım elde etmeye çalışıyoruz. Bu nedenle vatandaşlarımızın can güvenliğine, huzuruna ve güvenine kast edecek hiçbir hareketin içinde olmadığımız, olmayacağımız gibi vatandaşlarımızı hiçe sayan bir anlayışla, üzüm yemekten ziyade bağcıyı dövmeye niyetlenenlere karşı olduğumuzun kamuoyu tarafından bilinmesini istiyoruz. Hizmet ve kazanım sendikacılığının öncüsü olan Memur Sen bugüne kadar üzüm yeme maksatlı sendikacılık yapmıştır ve yapmaya devam edecektir. Hiçbir kesim bizleri bu ülke vatandaşının güvenliğine kast edenlerin yanında görmemiştir, görmeyecektir. Emniyet mensuplarından talebimiz yapacağımız eylemlerde görev anlayışlarının dışına çıkarak kaba güç kullanmamalarıdır. Çünkü bizler mücadele ve eylemlerimizde tüm kamu çalışanlarının hak ve menfaatleri için gayret gösteriyoruz. Emniyet mensuplarımızın da sendikalara üye olabilmelerinin önünün açılmasını bekliyoruz. Bunun bir lütuf değil demokratik bir hak olduğunu düşünüyoruz” dedi.
İl Emniyet Müdürü Halil İbrahim Doğan ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Sivil toplum örgütleri demokrasilerin vazgeçilmez unsurlarından biridir. Bununla beraber sendikaların hak arama mücadelesi verirken kanunlara riayet etmeleri, vatandaşlarımızı mağdur etmemeleri, emniyet olarak verdiğimiz hizmeti kolaylaştırmaktadır” ifadelerini kullandı.

Düşünceni söyle, yorum yaz...