9 Kasım 2012 Haber Yayın Tarihi:

Bacağına Sıktı Ama cezadan Kurtulamadı

Buhara’da kesinleşmiş cezası bulunan bir şahıs, polisin kendini almaya gelmesi üzerine teslim olmak yerine av tüfeği ile zorluk çıkardı. 4 saat kadar polise teslim olmamakta direnen şahıs polisin operasyon yapacağını anlayınca tüfekle kendini yaraladı.
Edinilen bilgiye göre olay Buharaevler Mahallesi Selçuk 27. Sokak No:7 adresinde gerçekleşti. İşlediği bir suç nedeniyle kesinleşmiş cezası bulunan Ferhat K. (26) isimli şahıs 10 gün önce kendisine teslim olması yönünde resmi yazı tebliğ edilmesinin ardından cezaevine girmemek için evden ayrıldı. Önceki gece sevgilisi ile birlikte baba evine dönen F. K. sabah saatlerinde polisin kendisini almak için gelmesi üzerine pompalı tüfek ile evin bir odasına çekildi. Annesi, babası ve sevgilisini evin dışına çıkaran F K. uzun süre teslim olmamakta direndi. Emniyet müdürlerinin ikna çalışmalarının da fayda getirmemesi üzerine olay yerine Polis Özel Harekat ekibi de çağırıldı. Çelik yelekli ve kalkanlı ekibin içeri girmesinin ardından yakalanacağını anlayan F. K. kendini bacağından vurdu. Yaralanan ve kanlar içerisinde kalan F. K.’ye olay yerinde hazır bekletilen ambulans ekibi müdahale etti. F. K. polis gözetiminde kaldırıldığı Hitit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı.
Günlerdir oğlunun eve gelmediğini belirten Baba Ali K. ise oğlunun uçucu madde ve hap kullandığını, askerliğini bile tam olarak yapmadığını belirterek, “oğlumun 2 yıl 1 ay cezası var bunun için 10 gün önce yazı gönderdiler. O günden beri eve uğramıyordu. Dün gece bir kız geldi elinde bir torba bali ile bu oğlunun dedi. Nerede olduğunu sorduğumda ise gelecek dedi gitti. Daha sonra gece oğlum yanında bir kız ile birlikte geldi. Sabah saatlerinde de polis oğlumun kesinleşmiş hükmü nedeniyle yakalaması olduğu için eve geldi. O da bizi dışarı çıkardı” dedi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...