Haber Yayın Tarihi:

“EMEKLİLERE TATİL ANCA RÜYADA”

Türkiye Emekliler Derneği Çorum Şube Başkanı Hıdır Kınıklı, 700 TL ile geçinmeye çalışan emeklilerin tatili rüyalarında gördüğünü belirterek ilimizdeki üyelerine yönelik bir tesis kurmak istediklerini ve bunun için de başta Vali Sabri Başköy ile Belediye Başkanı Muzaffer Külcü olmak üzere tüm ilgililerden destek beklediklerini bildirdi.
Emekliler Derneği Çorum Şube Başkanı Kınıklı ve beraberindeki dernek yöneticileri Altınokta Körler Derneği Çorum Şube Başkanı Kürşat Abid Ahıshalı’ya iade-i ziyarette bulundu.
Altınokta Körler Derneği yöneticilerinin de hazır bulunduğu ziyaret nedeni ile teşekkür eden Ahıshalı, Hıdır Kınıklı ve yönetiminin çok faal çalışmaları ile kendilerine de örnek olduğunu belirterek kendisini örnek aldıklarını vurguladı. “At binenin, kılıç kuşananın” atasözünü hatırlatarak sivil toplum kuruluşlarının başındaki kişilerin işine hakim işbilir olmasının önemine de değinen Ahıshalı böylece topluma daha yararlı çalışmalar yapılabildiğini açıkladı.
Ahıshalı ve beraberindeki heyetin kendilerini ziyaret ettiğini hatırlatarak iade-i ziyarette bulunduklarını söyleyen Kınıklı ise derneğin üye sayısını önemli ölçüde artırdıklarını söyledi. Kınıklı, Hatap Barajı civarında emeklilerin tatil yapabileceği bir rehabilitasyon merkezi kurmak istediklerini de ifade ederek bunun için Vali Başköy başta olmak üzere tüm ilgililerden destek beklediklerini açıkladı. Bu eserin Çorum’a kazandırılması halinde emeklilerin artık tatil yapabilir hale getirileceğini söyleyen Kınıklı, bu tesisten Altınokta Körler Derneği gibi diğer dernek üyelerini de yararlandırmayı planladıklarını sözlerine ekledi.
Ziyaret karşılıklı görüş alışverişinde bulunulması ile sona erdi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...