1 Kasım 2012 Haber Yayın Tarihi:

İNŞAAT HIRSIZLARINA DARBE


Çorum’da bazı inşaatlardan malzemelerin çalındığı yönündeki şikayetler üzerine inceleme başlatan Çorum Emniyet Müdürlüğü bir ihbarı değerlendirmesi üzerine yapılan operasyonda 3 kişiyi yakaladı.
Geçtiğimiz günlerde akşam saatlerinde yapılan bir ihbarı değerlendiren Asayiş Şube Ekipleri, ihbara konu olan inşaatın havalandırma boşluğunda bir erkek şahsı saklanırken yakaladı.
Yürütülen tahkikatta yakalanan şüphelinin A.G isimli şahıs olduğu, çok sayıda suç kaydının bulunduğu, 2012 yılı Haziran ayında yine Çorum’da inşaattan hırsızlık yaparken yakalanıp tutuklandığı, sonraki süreçte cezasını çekmekte olduğu açık ceza evinden firar ettiği, farklı 7 ayrı suçtan arandığı tespit edildi.
Yapılan çalışmalar konusunda bilgi veren İl Emniyet Müdür Halil İbrahim Doğan. şüpheli A.G’nin; Çorum’da değişik tarihlerde inşaatlardan hırsızlık yaptığı, yakalandığı binaya da hırsızlık amacıyla geldiği, bu olay ile birlikte değişik tarihlerde ilimizde bulunan inşaatlardan beraberinde A.Ö ve S.Ö isimli şahıslar ile birlikte hırsızlık olaylarını gerçekleştirdikleri, elde ettikleri inşaat malzemelerini Ankara’da ikamet eden şüpheliler A.Ö ve S.Ö ye ait bir depoda sakladıkları yapılan tahkikattan anlaşıldığını ifade etti.
Olayların diğer şüphelileri olduğu değerlendirilen A.Ö ve S.Ö’nün Ankara ilinde Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince yakalandığını ifade eden Emniyet Müdürü Doğan, alınan arama kararına istinaden şüpheli şahısların depolarında yapılan aramalarda; çok sayıda hilti, matkap, spiral, boya, sıhhi tesisat malzemesi, elektrik kabloları, laminant, jeneratör, çapa motoru, çim biçme makinası ve değişik muhteviyatta çok sayıda inşaat malzemesinin ele geçirilerek muhafaza altına alındığını dile getirdi.
Doğan şüpheliler A.G, A.Ö ve S.Ö.’nün çok sayıda “ İnşaattan Hırsızlık ve Mala Zarar Verme” suçlarından yapılan tahkikat evrakı ile birlikte çıkarıldıkları adli mercilerince tutuklandığını belirtti

Düşünceni söyle, yorum yaz...