1 Kasım 2012 Haber Yayın Tarihi:

“ ÇORUM CUMHURİYET’E SAHİP ÇIKTI”

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Çorum Şube Başkanı Uğur Demirer, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yapılan yürüyüşe katılan tüm yurttaşlara teşekkür etti.
29 Ekim öncesinde oluşturulan Cumhuriyet Güçbirliği Platformu bileşenlerinin hazır bulunduğu toplantıda konuşan Demirer, Çorum halkının Cumhuriyet’e sahip çıktığını ifade ederek, “Derneğimizin çağrısı ile Çorum’da bir araya gelen çok sayıda siyasi parti, sendika ve demokratik kitle örgütü 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı coşkulu biçimde kutladı” dedi.
Hürriyet Meydanı’nda toplanan yurttaşların Gazi Caddesi boyunca yürüyerek Hıfzı Veldet Velidedeoğlu Parkı’nda bulunan Atatürk Anıtı’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nı okuduktan sonra çeleklerini bıraktıklarını belirten Demirer, şu açıklamayı yaptı:
“Davul zurna eşliğinde halaylar çekildikten sonra katılımcılar sessizce dağıldı. Çağımızın her meslekten, yaştan vatandaşlar tarafından yanıtlanması bizi oldukça mutlu etti. Yine derneğimizin öncülüğünde düzenlenen 1 Meclis önündeki halk buluşması tüm engelleme ve sindirme karşın yüzbinlerin katılımı ile gerçekleştirildi. Atatürk’ün “En büyük eserim” dediği Cumhuriyetimizi ulus olarak en görkemli biçimde kutladık 89. yılında. Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesi olduğunu kanıtladı yüce Türk ulusu. Varlığımızı borçlu olduğumuz değerlerden vazgeçmeyeceğimizi bir kez daha gösterdik. Görmeyen görmek istemeyen gözlere. Umutlarımız daha da yeşermiş,bilincimiz daha da keskinleşmiştir. Bir kez daha yineliyoruz ki bu millet bağımsızlığımızdan ve özgürlüğünden yoksun yaşayamayız. Cumhuriyet ve onun değerleri konusunda gösterdikleri duyarlılık, verdikleri destekten ötürü Çorumlulara teşekkürü bir borç biliriz.”

Düşünceni söyle, yorum yaz...