23 Ekim 2012 Haber Yayın Tarihi:

“MUHALEFETİ DIŞLAYARAK NASIL ÇORUM LOBİSİ OLUŞTURULACAK?”

MHP İl Başkanı Ercan Daşdan son dönemde ülke genelinde olduğu gibi Çorum’da da sivil toplum örgütleri ve bürokraside protokol kuralları hiçe sayılarak ayrımcılık yapılmasının yaygınlaştığını belirerek bunun son örneğinin ÇEKVA Çorum Toplantısı’nda yaşandığını söyledi. Daşdan, ortak akıldan bahsedilen toplantıya muhalefet partilerinin çağrılmadığını kaydetti.
MHP İl Başkanı Ercan Daşdan, son günlerde ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de bazı sivil toplum kuruluşları ve bürokratların ayrımcılık yaptığını söyledi.
ÇEKVA tarafından Cuma akşamı ilimizde düzenlenen yemeği hatırlatarak bu yemeğe muhalefet partilerinin davet edilmediğini söyleyen ve haberi dün gazetelerde gördüklerini belirten MHP İl Başkanı Daşdan, ortak akıl ve güçlü bir Çorum lobisinden bahsedilen etkinliğe muhalefetin çağrılmamasına anlam veremediğini bildirdi.
ÇEKVA’nın kendilerini bu yıl davet etmediğini belirterek orada söylenenler ile yapılanların uyuşmadığını kaydeden Daşdan, “Son dönemde STK’lar ve bürokraside protokol kurallarının hiçe sayıldığını görüyoruz. Binlerce kişiyi temsil eden bir parti olarak bu hatadan dönülmesi gerektiğine inanıyoruz. Türkiye’de olduğu gibi Çorum’da da ayrımcı anlayışın yerleşmeye başladığını görüyoruz. Çorum’da biz bunu yoketmek için çaba gösteriyoruz. Biz elimizden geldiğince birleştirici davranmaya çalışıyoruz” dedi.
Vali Sabri Başköy’ün tüm kurum ve kuruluşlara gerekli uyarılarda bulunması ve ortak aklın özde olması gerektiğini belirten Daşdan, insanların kendilerine çeki düzen vermesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...