23 Ekim 2012 Haber Yayın Tarihi:

Çorumdan 29 Ekim’e Tam Destek

Çorum Add Şubesi öncülüğünde bir araya gelen siyasi parti ve sivil toplum temsilcileri 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında Çorum’da alanlarda olma kararı aldılar.
Dün saat 13.00da Çorum ADD Şubesin de bir araya gelen CHP. İP. DSP. Eğitim İş, Tüm Bel-Sen, Genel Sağlık İş, Emekli Sen, TGB temsilcileri 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında Çorum’da alanlarda olma kararı aldılar.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramında Cumhuriyet Meydanında saat 14.00da toplanan Çorumlular Gazi Caddesi üzerinden Hıvzı Veldet Velidedeoğlu Parkında bulunan Atatürk Anıtına çelenk sunacaklar.
Toplantıda bir konuşma yapan Çorum ADD Şube Başkanı Uğur Demirer, birlikte hareket etme günü olduğunu vurgulayarak şunları söyledi;
‘ Kim ve kimler bizlere bayramlarımızı yasaklamaya kalkarsa kalksın başarılı olamayacaklardır. Biz Cumhuriyet kazanımlarının korunması için atalarımızın yaptığı fedakârlığın aynısını gözümüzü kırpmadan yapmaya devam edeceğiz. Sonunda ne olursa olsun gereken bedeli ödemeye hazırız. Bu baskıcı zihniyet yapılan yasaklamalarla kendini deşifre etmiştir. Gün birlik olma günüdür’ dedi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...