20 Ekim 2012 Haber Yayın Tarihi:

Kargı Kaymakamı göreve başladı

Çorum’un Kargı kaymakamlığına atanan Selçuk Haskırış yeni görevine başladı.
Son yayımlanan kaymakamlar kararnamesi ile Iğdır’ın Aralık kaymakamlığına atanan Tolga Kamil Ersöz’ün gidişiyle boşalan Kargı Kaymakamlığı’na Selçuk Haskırış atandı. Kargı kaymakamlığında kaymakamlık personeli tarafından karşılanan Haskırış Hükümet binasını gezerek kurum amir ve müdürlerinden bilgi aldı.
Haskırış, 1979 yılında Sinop İli Durağan İlçesinde doğdu. İlk öğrenimini Durağan’da, orta öğrenimini Kastamonu Göl Anadolu Öğretmen Lisesinde tamamladı. Daha sonra lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye Bölümünde tamamlayarak mezun oldu.
Bir süre Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı’nda Gelir Uzmanı olarak çalışan Haskırış, 2009 yılında İçişleri Bakanlığı Kaymakamlık Adaylığı sınavını kazanarak Mülki İdare Amirliği mesleğine Çorum Valiliği Kaymakam Adayı olarak başladı. Daha sonra Çorum Valiliğinde İl Stajı, Bursa İli Gemlik İlçesinde Kaymakam Refikliği stajı ve Samsun İli Bafra ve Yakakent İlçelerinde teftiş stajını tamamladı. 2010 yılında Isparta Senirkent İlçesinde Kaymakam Vekili olarak göreve başladıktan sonra Kargı Kaymakam vekili olarak atandı.
Fizik Öğretmeni Belgin Haskırış ile evli ve bir çocuk babası olan Haskırış, İngilizce biliyor.

Düşünceni söyle, yorum yaz...