20 Ekim 2012 Haber Yayın Tarihi:

Hatap Fotoğraf Yarışması ödülleri sahiplerini buldu


Hatap Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından düzenlenen fotoğraf yarışması sonuçlandı.
Yapılan değerlendirmeler sonucunda dereceye girenlere ödülleri dün düzenlenen törenle verildi.
Hatap Un Fabrikası bahçesinde düzenlenen törene İşkur İl Müdürü Zafer Eyvaz, Çorum Müzesi Müdürü Arkeolog Dr. Önder İpek, fotoğraf sanatı tutkunları ve bazı davetliler katıldı.
Fethi İzan, Celal Gönül, Seher Arapoğlu, Dr. Ateş Velidedeoğlu ve Latif Kavukçu’dan oluşan jüri, 12 fotoğrafçının 21 eserini ödüle layık buldu.
40 yarışmacının 150 fotoğrafla katıldığı yarışmada ‘Zaman Kulesi ve Akan Zaman’ adlı fotoğrafıyla Hakan Uslu birincilik, ‘Çeltik Tarlaları’ adlı fotoğrafıyla Mustafa Gezer ikincilik, ‘Çirkin Kral’ adlı fotoğrafıyla Kadir Tahtacı üçüncülük ödülü aldı.
Yarışmaya ‘Hasat’ adlı fotoğrafıyla katılan Hakan Uslu, ‘Kızılırmak’ta Sonsuz Derinlik’ adlı fotoğrafıyla Mahmut Altıaylık ve ‘Usta’ adlı fotoğrafıyla Orhan Köksalan’a ise mansiyon ödülü verildi.
‘Koyunbaba Köprüsü’ adlı fotoğrafından dolayı Hakan Uslu’ya Metropol Alışveriş Merkezi tarafından bir de özel ödül verildi.
Törende ayrıca Hasan Kahraman, Altan Özeskici, Arap Çataroğlu, Oktay Altaş, Hakan Uslu, Mustafa Gezer, Hasan Türker, Orhan Köksalan, Kadir Tahtacı, Gökhan Yürürer ve Buğra Polattaş’a sergilenmeye değer eserlerinden dolayı hediye verildi.
Yarışmanın birincisine 1.500, ikinciye 1.000, üçüncüye 750 TL para ödülü verilirken sergilenmek üzere 15 adet fotoğraf da satın alındığı bildirildi.
ÖDÜLLÜ FOTOĞRAFLAR TAKVİM OLACAK
Hatap A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Latif Kavukçu, “Fotoğraf yarışması ve diğer sosyal sorumluluk projelerimizle Çorum’a olan vefamızı ortaya koyuyoruz” dedi.
Fotoğraf sanatını teşvik etmek amacıyla düzenledikleri yarışmayı geleneksel hale getirmeyi planladıklarını anlatan Latif Kavukçu, “Dereceye giren fotoğraflardan duvar takvimi hazırlayıp promosyon olarak tüm Türkiye’ye dağıtacağız” diye konuştu.
Dereceye girerek ödül alan 3 ismin Çorum dışından olduğunu belirten Kavukçu, yarışmaya gösterilen ilgiden duydukları memnuniyeti dile getirdi.
Ödüllü fotoğrafların ilerleyen tarihlerde Devlet Tiyatro Salonu Fuayesi, Ebruli Kafe ve Platin Akademi’de de sergileneceğini ifade eden Kavukçu, yarışmaya katılanlara teşekkür ederek dereceye girenleri tebrik etti.
Program, dereceye giren eserlerden oluşan serginin gezilmesi ve kokteylin ardından sona erdi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...