20 Ekim 2012 Haber Yayın Tarihi:

Ahlatçı altın fabrikası kuruyor

İşadamı Ahmet Ahlatcı, Anadolu’nun ilk ve tek altın rafineri, alyans ve bilezik fabrikasını Çorum’a kurmak için hazırlık yaptıklarını açıkladı.
Konuya ilişkin bilgi aldığımız Ahmet Ahlatcı, Ankara Yolu üzerinde bulunan Volkswagen Ahlatcı Plaza’nın üstünde 7 bin 300 m2 arsa üzerine 10-12 milyon liralık yatırım yapacağını, Çorum Belediyesi’ne gerekli imar düzenlemesinin gerçekleştirilmesi için müracaatta bulunduklarını söyledi.
Altın rafinerisi, bilezik ve alyans fabrikasının Anadolu’nun ilk ve tek yatırımı olacağını belirten Ahlatcı, benzer yatırımların İstanbul ve İzmir’de üç adet bulunduğunu ifade etti.
500 kişinin istihdam edileceği yatırımın Türkiye’nin dördüncü fabrikası olacağını kaydeden Ahlatcı, “Altın rafinerisi, bilezik ve alyans fabrikamızın üretimi dünyada geçerli olacak. Yatırımın maliyetini 10-12 milyon lira olarak öngörüyoruz. İmarla ilgili düzenleme yapıldıktan hemen sonra inşaata başlayıp 2013 yılında hizmete açacağız. Bilezik ve alyansta dört ay sonrasına kadar doluyuz. Bir an önce yatırımı hayata geçirip ihracat ağırlıklı çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...